Wróć do listy „Wystawy” Otwiera link przenoszący do listy wystaw
wt.. 8 listopada 2022 - pon.. 21 listopada 2022

Nieaktualne

Nieaktualne

wt.. 8 listopada 2022 - pon.. 21 listopada 2022

WYSTAWA „KOBIETY NIEPODLEGŁOŚCI”

Godz. otwarcia:

Wstęp:

8:00 - 16:00

Bezpłatne

     Obchody Święta Niepodległości to okazja do wspominania bohaterów, bez których odzyskanie wolnej Polski byłoby niemożliwe. Choć najczęściej przywoływane są wiekopomne działania mężczyzn, nie można też zapomnieć o kobietach, które odegrały w tej historii znaczącą rolę. To właśnie ich postacie, zostaną przedstawione na wystawie pn. „Kobiety Niepodległości”.

            Historia pokazuje, że kobiety odegrały istotną rolę w walce o wolną Polskę. Nie można o nich zapomnieć i umniejszać ich zaangażowaniu oraz oddaniu sprawie. Bohaterki walki o wolność to niezłomne kobiety, które często za swoją działalność niepodległościową były represjonowane, ginęły w walce, a nawet były mordowane przez oprawców. Są częścią polskiej historii, którą należy pielęgnować i chronić przed zapomnieniem. Pochodziły z różnych środowisk, ale łączyło ich jedno: gen wolności, który przekuwały w pracę i walkę dla Ojczyzny.

            Kim były te niesamowite i inspirujące kobiety, dzięki którym żyjemy dziś w niepodległej Polsce? Zapraszamy do zwiedzania. Wystawa rusza 9 listopada i udostępniona będzie do 19 listopada w godzinach pracy Spichlerza. Większe grupy zwiedzających proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 95 76 32 100.