TO LATO NIE BĘDZIE NUDNE! KULTURALNY ROZKŁAD JAZDY NA WAKACJE

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi szereg imprez, które specjalnie dla Was przygotowuje nasz Ośrodek. Najważniejsza impreza tego lata to 735 lecie miasta. Już w sobotę 17 lipca zapraszamy do odwiedzenia trzech różnych punktów: na Rynku Miejskim posłuchacie koncertów, w tym występ finalisty the Voice of Poland Michała Szczygła! Na skwerze przy Baszcie Czarownic zobaczycie wojów ze średniowiecza w akcji oraz poczujecie ducha dawnego Friedeberga, zwiedzając Basztę. A na plantach przy Jeziorze Górnym najmłodsi wezmą udział w konkursach i grach zorganizowanych przez najprawdziwsze czarownice! Dodatkowo skorzystają z dmuchańców i innych atrakcji, których na pewno nie zabraknie!

To jeszcze nie koniec wakacyjnych propozycji! Będą letnie potańcówki w trzech różnych terminach, gdzie najmłodsi zabawią się na dmuchańcach, a dorośli na parkiecie (3 lipca, 31 lipca, 21 sierpnia).Będzie dobra muzyka – koncert Zakątek Łagodnego Brzmienia (10 lipca), Cest la Vie (6 sierpnia), premiera płyty Życie Raz (14 sierpnia). Wszędzie wstęp wolny, bo po pandemicznym marazmie chcemy Wam wynagrodzić brak dostępu do kultury na wysokim poziomie! Artystyczna uczta już 24 lipca w wykonaniu najzdolniejszych z gminy – stypendystów nagrodzonych w tegorocznym konkursie na nagrodę artystyczną. Zobaczycie, jak na żywo powstają rzeźby, obrazy, szkice, grafika, jak robione jest rękodzieło, posłuchacie śpiewu i gry, a także ujrzycie baletowy występ na najwyższym poziomie!

Za mało? A może coś bardziej rekreacyjnego dla miłośników aktywnego wypoczynku? Zapraszamy 10 lipca i 7 sierpnia nad Jezioro Górne na Akcję Rekreację. Będą rywalizacje sportowe, wodne atrakcje i konkursy! A na zakończenie wakacji coś, czego u nas jeszcze nie było! Uwaga, kryć się! Husyci najadą na miasto! Zobaczcie na własne oczy rekonstrukcję historyczną jednego z najciekawszych wydarzeń dawnego Friedebergu.Ufff…to na tyle i aż tyle. Jest sens wyjeżdżać gdzieś na wakacje, gdy pod ręką macie tyle wspaniałych atrakcji? Zapraszajcie rodzinę, znajomych z odległych zakątków Polski, niech też się przejadą naszym kulturalnym rozkładem jazdy w wakacje 2021!